Interneta pagātnes rēgi

janvāris 7, 2009

time-machine

Šodiena sākas vakardienas jautrības noskaņā. Tas pierāda faktu, ar kādām domām iesi gulēt, ar tādām modīsies. Vakar vakara āboļu prezentācija izvērtās daudz labāka nekā biju gaidijis. 

Šodienu pavadiju attīrot savu samaitāto interneta pagātni, lai brīdī, kad kandidēšu uz prezidenta amatu neviens nevarētu uzrakt netīrus materiālus par mani. 

Ja cilvēks agrā jaunībā iemācās veidot mājaslapas, ir vairāk kā skaidrs, ka būs piesārņots pilns nets, kas vestu uz viņa jaunības nedarbiem. Un  nē, es nedošu adreses uz pornofilmām, kurās esmu filmējies naudas trūkuma dēļ, lai gan drīz būšu situācijā, ka piekritīšu uz tamlīdzīgām izdarībām. Šoreiz runa iet vairāk par ļoti zemas kvalitātes mājaslapām, kas radušās laikā, kad apguvu kas un kā. Aptuveni no operas – Šī ir mana pirmā mājaslapa, šeit nekā vēl nav, bet ceru, ka atradīsiet kaut ko noderīgu!

Attiecīgi meklējot rokā FTP pieejas vecām lapām nācās ielīst ļoti vecos un aizmirstos e-pastos. Lietas, kas uzpeldēja vaigus padarija sārtus jo sārtus ne vienu reizi vien. Protams mums visiem ir savi skeleti skapjos un pagātnes rēgi, taču, ka es biju tāds mūdzis, to es kaut kā neatcerējos. Neteiktu jau, ka pašlaik situācija būtu graujoši mainijusies kā citādi, kā tikai pa 360 grādiem. Lai vai kā, skapi iztīriju, mošķus sametu pagalmā vienā kaudzē, aplēju ar lētāko benzīnu un pielaidu uguni. Kaut kādi sīkumi gan vēl palika, jo nevarēju atrast pieeju, bet lielos vilcienos rēķini ar pagātni nokārtoti un nēsmu vairs googles pirmajās lapās ar visādām muļķībām. 

Esi pārbaudijis/jusi savu interneta pagātni? Veci konti muļķīgos portālos, vecas lapas, bildes un vēl sazin kādi brīnumi? Zini, internetā tu patiešām esi kā uz skatuves, un jebkurš var uzrakt visādus interesantus materiālus, par kuriem likt pēc tam publiski pakaunēties.

Tālāk, šodien, tika uzrakts vecais stāsts par botiem internetā. Tieši par botiem, kas reaģē uz konkrētiem atslēgvārdiem, ko lietotājs ieraksta un tad seko kāda interesanta atbilde. Pirmais piemērs ir nemieru radošs emo bērns, kas it kā pašlaik sēž kameras otrā pusē un dara, to ko liec. Tiesa visu viņs nedara, tas tika secināts, pēc slavenāko rupjību ierakstīšanas. Otrs piemērs man patīk labāk. Šis ir diezgan pavecs un darbojas tikai tekstu veidā, taču daudz interesantāks.  Šis vismaz atbild uz rupjībām, tātad iegūst bonusa punktus vērtējumā un uzvar.

Par attēlu raksta sākumā. Lai iekļautos vispārpieņemtās blogošanas normās, raksta sākumā ir jābūt attēlam, kas aptuveni apskaidro situāciju, par ko būs tālāk. Taču viss nav tik vienkārši, jo attelam ir jābūt ar nelielu humora devu un labākajā gadijumā tekstu, kas palīdzētu cilvēkiem, kuri parasti jokus nesaprot ar pirmo reizi. Pareiza izsmejoša un raksturojoša attēla izvēle blogu ierakstiem ir kritiska, jo attēli labāk piesaista cilvēku uzmanību, kā pliki teksta bloki. Attēls ņemts no googles, atkal bez autora atļaujas, taču ar atsauci, jo izskatās, ka šis attēls pārceļo no viena bloga uz otru jau vismaz 10. pakāpē, kā tas ir parasti.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: