Horoskopu būšana

februāris 4, 2009

 

sheep-3

Pateicoties īslaicīgam interneta trūkumam, rakstu biežums ir cietis visai dramatiski. Pieverot acis uz to, šorīt pamodos domādams par horoskopiem un to nenozīmību.

Jāsāk ar to, ka pēc loģikas nespēju sevi piespiest ticēt ikdienas pareģojumiem, lai gan neapzināti tos mēdzu pēc iespējas izlasīt.

Tiem, kas te bļauj, ka tie ikdienas murgi piepildās, varu vien teikt, ka tās ir tik vispārinātas, lietas, kas reti kad nevar nepiepildīties. Piemēram, horoskopā tev pasaka, ka šodien saņemsi ziņu no drauga, vai piedzīvosi, ko interesantu, un ja vien neesi mežcirtējs viens pats dziļi Urālu mežos, pastāv ļoti liela iespēja, ka tā arī notiks. Tik pat labi horoskopos varētu pateikt, ka šodien ēdīsi vakariņas, vai dienas beigās dosies gulēt. Teiksim šodien horoskops bija – Gribēsi riskēt. Un te nu rodamas divas iespējas: vai nu izvilksi lielo lomu, vai piedzīvosi smagāko fiasko kā kārtīgu mācībstundu. Patiešām specifiski noformulēts </sarksm off>

Galvenais iemesls, kāpēc es šitos savārstijumus neņemu par pilnu, jo vadoties pēc manas iztēles to tapšanas scenārijs ir sekojošs:

Žurnāla/Avīzes cilvēki no rīta sasēžas ap galdu, dala rakstus un uz lozītēm vai pēc brīvprātības principa nosaka, kurš nākamajai dienai varētu sarakstīt horoskopus.

Kā gan pāris spīguļi debesīs var pateikt, vai šodien ir labi pirkt kaut ko lielu, vai labāk pasēdēt un paskatīties TV? Vienīgie debess ķermeņi, kas kaut cik var ietekmēt cilvēku stāvokli uz zemes ir Mēness un dažas Saules sistēmas planētas. 

Vienīgie horoskopi, kas kaut nedaudz varētu raksturot cilvēku ir vienreizējie, kas tiek noteikti pēc dzimšanas brīža un nemainās katru dienu. Un tad pat tam maz sakara ar zvaigznēm, kā tik vien, kā Zemes atrašanās vietas noteikšana. Iespējams, ka Zemes, un citu Saules sistēmu ķermeņu atrašanās vietas var ietekmēt cilvēku (vismaz par Mēnesi to zinu droši), taču vislielākā teikšana personības attīstībā ir sociālajai videi nevis muļķīgiem pesteļiem.

Nākamā reklāmas pakāpe varētu būt, iesaistīt reklāmu horoskopos. Teiksim, visi auto ražotāji sametas kārtīgam kukulim horoskopu publicētājiem, lai tie skaidri un gaiši uzraksta, ka šis mēnesis ir ļoti labs jauna auto iegādei. 

Lai vai kā, esmu ļoti skeptiski noskaņots pret šī formāta cilvēku čakarēšanu. Katrs pats ir savas laimes kalējs. Nevajag skatīties zvaigznēs un gaidīt īsto brīdi, bet vajag kartīgī sagatavoties, lai katra diena der. Labāk pārbaudi vai tavas dzimšanas brīdī bija pilns Mēness nevis Venēra auna zvaigznājā. 

Visādi citādi dienas spiediena aptuvenais koificients ir 90%. Jostas var savilkt tikai tik tālu līdz naba sāk berzēties gar mugurkaulu. Tālākais varētu radīt zināmas neērtības staigājot. Jestrai ainiņas uzburšanai diezgan kvalitatīvs skaņdarbs no glam roka veterāniem.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: